Pilisjászfalun, 2024. november 5-én, a rendes képviselő-testületi ülésen az első napirendi pont szerint a Helyi Választási Bizottság elnöke, Magyar Jánosné feleskette Oláh-Háromszéki Attilát, ezzel ő is hivatalosan megkezdte képviselői munkáját.
A következő napirendi pontokban az előterjesztés alapján a képviselő-testület elfogadta a polgármester két ülés közötti beszámolóját – aminek tartalma megegyezik az októberi polgármesteri beszámolóval – elfogadták a tájékoztatásokat a lejárt határidejű határozatokról, az átruházott hatáskörben hozott döntésekről és az önkormányzati rendeletek végrehajtásáról.
Az önkormányzat 2025. január 1. utáni működésével kapcsolatban jegyző asszony készített az előterjesztésben egy kimutatást, ami kiindulópontként szolgál, hogy mennyibe kerül a Tinnyével közös hivatal működése és mennyi lenne az önálló hivatal működése. Ezt szóban kiegészítette, a házi segítségnyújtó és a családsegítővel történő kiegészítéssel járó plusz költségekkel. Megnehezítette az összehasonlítást és mérlegelést az a tény, hogy még nem kapta meg a hivatal a jövő évi pénzügyi előrejelzéseket. Felhívta a figyelmet, hogy az esetleges szétválás mennyi plusz terhet ró majd a hivatal dolgozóira. A képviselők számításba vették, az eshetőségeket, hogy mi lenne, ha csak a gesztor jogot kérné át Pilisjászfalu Tinnyétől, illetve mik a lehetőségei Tinnyének, ha Pilisjászfalu önállósodni akar. Végül egyöntetűen amellett döntöttek, hogy Pilisjászfalu külön hivatallal szeretné folytatni 2025-től a működését.
Tinnyén jövő héten lesz képviselő-testületi ülés, ahol napirendre veszik ezt a témát Pillisjászfalu döntésének ismeretében.
A MÁV parkoló bővítése ügyében a pénzügyi bizottság javaslatára úgy döntött a képviselő-testület, hogy még vár a MÁV-val kötendő bérleti szerződés ügyében, hogy hogyan alakul a csapadékvíz elvezetés pályázat kapcsán a közbeszerzés, marad-e forrás erre a projektre. Addig a 2. számú helyszínrajz alapján egy költségbecslést kérnek a tervezőtől, mennyibe kerülne a parkoló kivitelezése.
A helyi adók módosítására is novemberben van lehetősége a képviselő.testületnek. Jegyző asszony felhívta a figyelmet, hogy emelni csak ilyenkor lehet, év közben viszont bármikor lehet enyhíteni az adókon. A testület változatlanul hagyta a helyi adók mértékét azzal, hogy amikor látják a jövő évi költségvetés tervezetét, akkor lehetőségük van esetlegesen csökkenteni.
A Somlyó-völgyből a piliscsévi körforgalomig kivezető út kialakításának terveztetésével megbízta a polgármestert a képviselő-testület. Kérik, hogy olyan utat tervezzenek, ami valamiféle emulzióval el van látva, hogy minél inkább tartós legyen és bírja a rá kerülő forgalmat.
A Magyar Posta Zrt. azzal kereste meg a polgármester urat, hogy kérjék a bérleti díj felére csökkentését. A testület a pénzügyi-bizottság javaslatára úgy döntött, hogy kiszámolják az önkormányzati épületek bérbeadásáról szóló rendelet alapján, hogy mennyibe kerül a havi bérleti díj és azt ajánlják fel a Postának. Remélik, hogy így lehetőségük lesz a lakóknak továbbra is helyben intézni a postai ügyeket.
A Budakörnyéki Önkormányzati Társulással kapcsolatban a pénzügyi bizottság javaslatára a testület megbízta a polgármestert, hogy a pénteki BÖT alakuló ülésen érdeklődje meg, mivel kapcsolatban származhat előnye Pilisjászfalunak a társulás tagjaként, ettől teszik függővé, hogy a BÖT tagja marad-e Pilisjászfalu.
A magyar építészetről szóló törvény előírásai szerint, 2024. október 1. napjától kötelező a települési önkormányzatok esetében főépítészt alkalmazni, ezért a testület döntése alapján a jelenleg megbízott főépítészt, Farkas Szilviát keresik fel, hogy vállalná e a kibővített megbízatást.
Döntést kellett hoznia a testületnek az előterjesztésben részletesen bemutatott területek átminősítéséről. A két nagy megépült csarnok területéről van szó, ami jelenleg kereskedelmi besorolású. Most azt kérvényezték, hogy gazdasági besorolást kapjon, az átsorolás pénzügyi vonzatait a telek tulajdonosa vállalja. Így többféle tevékenység végzésére nyílik lehetőség a csarnokokban, több cég számára lehet vonzó a terület, ettől az iparűzési adó növekedésére számíthatunk. A térképek tanulmányozása után úgy határoztak, hogy felkérik a jegyző asszonyt az említett terület átminősítésére azzal a kiegészítéssel, hogy szeretné a testület leszabályozni, hogy milyen ipari tevékenységeket enged be a területre, illetve egy út szabályozást vegyenek le a területről, hogy az ott lévő telkeket is tudják használni a tulajdonosok és adóbevétel származhasson innen is a településnek.
Az egyebekben szó került még arról, hogy nem jelentkezett senki a falugondnoki állásra, illetve volt olyan jelentkező, aki visszalépett, de ezzel kapcsolatban felmerült, hogy egy olyan munkakörbe szeretnének felvenni embert, aki segítheti a falugondnokok munkáját, például levélkihordásban, önkormányzati területeken növénygondozásban, besegíthet a konyhában vagy a takarítónak helyettesítőként, stb. A testület úgy döntött, hogy januártól 4 órás munkaidőben a mindenkori bérminimum részaránnyal meghirdetik ezt az álláshelyet.
Több észrevétel, témafelvetés nem volt, ezzel az ülést Szántó Vilmos, polgármester lezárta.